GDAŃSK ZWIEDZANIE Z DZIEĆMI
Gdańsk zwiedzanie z dziećmi w języku angielskim, hiszpańskim lub holenderskim
Co jest ciekawego dla dzieci w Gdańsku?
W Trójmieście znajduje się wiele obiektów, które przyciągną uwagę dzieci. Obiekty rozłożone są tak, że z łatwością można łączyć zabawę z poznawaniem historii Gdańska. Proponuję następujące warianty, które oczywiście można dowolnie modyfikować:
Gdańsk centrum – trasa dla dzieci
Trójmiasto – dla dzieci
Trójmiasto – wycieczka szkolna
1. Gdańsk zwiedzanie z dziećmi
Wybór propozycji zwiedzania centrum Gdańska z dziećmi zależy od ich wieku. W Gdańsku znajduje się wiele atrakcji, które zaciekawią dzieci z różnych grup wiekowych. Proponuję wybór trasy Gdańsk – Droga Królewska i przeplecenie jej z miejscami atrakcyjnymi dla dzieci. Poniżej kilka ciekawych propozycji:
Manufaktura cukierków Ciu Ciu na ulicy Długiej . Tutaj dzieci mają do wyboru albo przyglądać się, jak tworzone są słodycze w oparciu o technologie z XVII wieku, albo własnoręcznie zrobić lizaka. Sugerowany wiek dzieci – od 1 do 101 lat!
Ośrodek Kultury Morskiej zlokalizowany przy Żurawiu w Gdańsku ma wspaniałą interaktywna wystawę − „Ludzie-Statki-Porty” . Tutaj najmłodsi mogą dowiedzieć się, jak wyglądają: praca w porcie, praca na statku, ratownictwo morskie, czy też zrozumieć jak powstaje fala tsunami. Cała wystawa jest interaktywna, dzieci uczą się więc przez zabawę w kapitana, ratownika, czy też pracownika portowego. Sugerowany wiek dzieci: od 2 do 12 lat.
Wejście na wieżę widokową Bazyliki Mariackiej, z której rozpościera się piękna panorama Gdańska. Do pokonania jest ponad 400 schodów – wejście zaleca się dla dzieci w wieku od 3 lat.
Centrum Edukacji Archeologicznej „Błękitny lew” (obecnie w remoncie- styczeń 2020)- parę kroków od ulicy Długiej, w jednym ze spichlerzy, znajduje się rekonstrukcja gdańskiej uliczki z XIV i XV wieku. Tu dzieci mogą zobaczyć, jak funkcjonowało miasto kilkaset lat temu. Poznać zawody, których już nie ma. Wiek dzieci: praktycznie dla wszystkich.
Przejście Drogą Królewską zajmuję ok 3 godzin.
Do trasy Gdańsk Droga Królewska zwiedzanie można dołączyć trasę Trójmiasto – wycieczka jednodniowa.
Spacer po Westerplatte z przewodnikiem - zaczynamy 29 kwietnia 2023!
W sezonie wiosenno letnim oferujemy spacery po półwyspie Westerplatte z Przewodnikiem. W czasie 90 minut mali i duzi dowiedzą się ciekawych i wartościowych informacji o tym niezwykłym miejscu, które na zawsze zmieniło historię Świata. Mali uczestnicy dostaną od nas upominek.
Oferujemy 4 spacery dziennie, które zaczynają się przy przystani statków.
Aby zagwarantować miejsce, kup bilet już dziś!

Gdańsk zwiedzanie z dziećmi ceny biletów wstępu
- Manufaktura cukierków Ciu Ciu funkcjonuje także jako sklep, wobec tego zawsze można wejść i podejrzeć. Warsztaty kosztują od 6 złotych za osobę,
- „Ludzie-Statki-Porty” cennik: bilet normalny – 15 zł, bilet ulgowy – 10 złotych,
- Wejście na wieżę Bazyliki Mariackiej w Gdańsku – bilet normalny 10 złotych, bilet ulgowy 5 złotych

2. Trójmiasto – dla dzieci
Wycieczka z dziećmi po Trójmieście jest rozszerzoną wersją standardowej trasy Trójmiasto wycieczka jednodniowa.
Gdańsk atrakcje dla dzieci
Polecane wszystkie atrakcje z punktu Gdańsk centrum – trasa dla dzieci
Gdynia atrakcje dla dzieci
Centrum Nauki Eksperyment. Tutaj dzieci nie mogą się nudzić. Własnoręcznie będą mogły odkryć wiele zjawisk przyrodniczych. Wystawa dzieli się na działy: Hydroświat, Drzewo życia, Akacja: Człowiek, Niewidoczne siły i inne.
Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. Niewielkie, prywatne muzeum, serdecznie polecane małym fanom 2 i 4 kółek. Wiek turysty: dowolny

Gdynia, ceny biletów wstępu:
Centrum Nauki Eksperyment cennik: bilet normalny – 25 złotych, bilet ulgowy – 15 złotych. Ze względu na dużą popularność obiektu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.
Gdyńskie Muzeum Motoryzacji cennik: bilet normalny – 20 złotych, bilet ulgowy – 15 złotych (młodzież do lat 15).
Muzeum Emigracji w Gdyni cennik: bilet normalny: 15 zł/os; bilet ulgowy: 11zł/os.

3. Trójmiasto wycieczka szkolna
Dla młodzieży szkolnej, oprócz atrakcji wspomnianych w trasach: Gdańsk centrum – trasa dla dzieci oraz Trójmiasto – dla dzieci, polecam:
Wizytę na Uniwersytecie Gdańskim i zwiedzenie Muzeum Inkluzji w Bursztynie. Tutaj młodzi naukowcy dowiedzą się, jak powstał bursztyn i co dla nauki znaczy badanie zatopionych w bryłkach bursztynu owadów i roślin. Muzeum Inkluzji w Bursztynie znajduje się w nowym budynku wydziału Biologii. Dodatkowo można zobaczyć szkielety dużych ssaków oraz kilkaset okazów wypchanych ptaków, ssaków i gadów. Wizyta na Wydziale Biologii UG jest bezpłatna.
