HIPODROM SOPOT

HOME / HIPODROM SOPOT

Hipodrom-Sopot-zdj.-Ania-Anna-Kotula-z-Tour-Guide-Service-Gdańsk
Hipodrom-Sopot-zdj.-Ania-Anna-Kotula-z-Tour-Guide-Service-Gdańsk
 

Hipodrom Sopot

 
Historia obiektu sięga swą tradycja do roku 1898, gdy to żołnierze z elitarnej jednostki Czarnych Huzarów wybudowali Hipodrom w Sopocie.  Pierwsze zawody odbyły się już w roku 1899. W okresie międzywojennym obiekt stał się rozpoznawalny na arenie międzynarodowej. Po drugiej Wojnie Światowej m.in. dzięki podpułkownikowi Karolowi Rómmel, trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu w jeździectwie na obiekcie wznowiono zawody.
 
Dziś obiekt jest siedzibą wielu szkół jeździectwa i jest wykorzystywany dla hipoterapii. Odbywają się tu coroczne wystawy Psów oraz Kotów Rasowych. Okazjonalnie hipodrom użycza miejsca na koncerty (Tina Turner w 2000 roku). W 1999 roku obiekt pomieścił 700,000 wiernych w czasie mszy świętej którą, celebrował Jan Paweł II.
 
Hipodrom-Sopot-trybuna-dla-gosci-honorowych
Hipodrom-Sopot-trybuna-dla-gości-honorowych
 
Na Hipodrom najłatwiej wejść od strony ulicy Polnej, przy stacji SKM Sopot Wyścigi. Pierwszy budynek naprzeciwko to Trybuna dla Gości Honorowych z 1928 roku. Na parterze znajduje się całoroczna restauracja Sekretariat. To stąd mamy najlepszy widok na tor wyścigowy. Jeżeli jesteśmy gośćmi restauracji to możemy wjechać na terem hipodromu samochodem i zaparkować za Trybuną Honorową.
  
Na teren Hipodromu w Sopocie można wejść bezpłatnie, gdy nie odbywają się tu płatne imprezy. Aby sprawdzi kalendarz imprez proszę kliknąć TUTAJ
 
Hipodrom w Sopocie godziny otwarcia: cały tydzień od 7:00 do 21:30
  
Mapa-Hipodromu-Sopot-zdj.-Ania-Anna-Kotula
Mapa-Hipodromu-Sopot-zdj.-Ania-Anna-Kotula
 
Obiekt można zwiedzić w czasie wycieczki Trójmiasto Wycieczka Jednodniowa.